Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Moje komentarze

 • @Repsol 01:15:54
  Akurat ty jesteś tu największym intrygantem.
  Dopilnuję by każdy zobaczył, że mi groźby wysyłałeś.
  Szok nowej strony
 • @Repsol 00:44:01
  No i się wydało skąd tyle negatywnych komentarzy!! Wasz wspaniały kol. Jarek banował konta ludzi, którzy pozytywnie się wypowiadali o zmianach na stronie.

  I wy śmiecie mówić o "poziomie strony"? Przecież to są bandyckie metody! W dodatku ta cała intryga śmierdzi na kilometr. Niemal w to uwierzyłem, ale coś mnie tknęło by sprawdzić maile do redakcji, a tam pytania "za co zostałem zablokowany". Sprawdziłem ostatnie ich komentarze i proszę - ludziom podobał się nowy układ strony! A w nagrodę dostali bany od Jarka.

  Oj, teraz to sobie porozmawiamy!
  Szok nowej strony
 • @Repsol 00:44:01
  A może najpierw wytłumaczysz nam tę prywatną wiadomość do mnie?

  od: Repsol
  data: 2015-01-27 00:50:39
  Nie rozumiem tego co robisz , zalecam skasuj wpis , na przyszłość zalecam zapytać się ,,jak ma być OK. Masz wybór ja albo J.R. no chyba że lubisz gadać z Bossem . :)
  Szok nowej strony
 • @Repsol 00:33:05
  Brawo, brawo - jak trafnie można odnieść się do całości tylu akapitów w jednym błyskotliwym zdaniu. Gratuluję poziomu ;)
  Szok nowej strony
 • @KOSSOBOR 23:54:02
  A więc szanowny Panie, rzeczy mają się następująco:

  1. Zanim sporządziłem projekt zmian zapytałem grupę kilkuset moich znajomych z facebooka (a są to ludzie w różnym wieku) co im się podoba, a co zraża do korzystania z NEonu.

  90% z nich odpowiedziało, że portal jest NIECZYTELNY i trudno połapać się w odnajdywaniu działów. Trzy kolumny treści z losowo przewijającymi się zdjęciami, gdzie wojna na Ukrainie mieszała się z dywagacjami nad Biblią.

  Portal zawalony był spamem, a reklamy zabierały najważniejszą część powierzchni strony. Ponadto grafiki nie zawsze pasowały do treści, a większość z nich była marnej jakości.

  Wiele z tekstów naruszało prawa autorskie przez co administracja dostawała powiadomienia od innych portali o udostępnianie treści bez pozwolenia. Inne teksty zawierały tak rażące błędy stylistyczne, że były wręcz nieczytelne.

  2. Wraz z Arkadiuszem Miksą postanowiliśmy zadbać zatem o jakość portalu edytując błędy, poprawiając grafiki i przygotowując nowy układ strony. Z naszej perspektywy oznaczało to wielogodzinne dyżury, setki przepisanych akapitów i domyślania się o co w ogóle autorowi chodziło. W końcu nie piszecie Państwo dla siebie, lecz ku innym - niezorientowanym.

  3. Celem zmian było odświeżenie portalu i doprowadzenie go do formy, na której nie będzie już ciążyć scheda Nowego Ekranu. NEon miał być portalem także ludzi młodych, którzy znajdą tu nieocenzurowaną przestrzeń do wyrobienia swej opinii. Idea była prosta: chcieliśmy połączyć doświadczenie dojrzałych komentatorów z energią młodych czytelników. Ot taka swoista sztafeta pokoleń.

  4. Zdecydowaliśmy, iż przede wszystkim musimy podnieść jakość publikowanych treści. Mają być ładne, składne i sensowne. Pozbawione personalnych wycieczek, wuglaryzmów i kolokwializmów.

  5. Co dają nam zmiany? Przede wszystkim strona nabrała przejrzystości, a działy tematyczne uległy redukcji. Wpadka z Ukrainą w Polsce jest wypadkiem przy pracy któregoś z moderatorów. Domyślnie "polityka" trafiła do działu "Polska", ponieważ większość z Państwa i tak często myliła te działy tematyczne. Poza tym powstała nowa kolumna z filmami, tak by każdy mógł zasugerować administracji publikację ciekawego znaleziska np. wykładu jakiegoś rozsądnego człowieka, reportażu z wydarzenia czy filmu dokumentalnego. Do tej pory takie wpisy ukazywały się jako samodzielne newsy opatrzone jednym lakonicznym zdaniem. Takie rozwiązanie zastosował m.in. jeden z największych portali bazujących na znaleziskach społeczności - "Wykop". Kolejną kwestią, która budzi takie emocje są awatary lewej sekcji. Celowo zostały usunięte by nadać tej kolumnie poważniejszy tzw. newsowy charakter. Dodatkowo jest to także wyrównanie szans dla nowych blogerów, którzy mogliby być pomijani przez stałych użytkowników. Kwestia awatarów dotyczy jedynie preselekcji. Po wejściu do artykułu widać wszystko po staremu - łącznie z autorem treści i jego awatarem. Teraz każda z kolumn spełnia inną rolę, a reklamy zostały rozmieszczone tak, by nie rzucały się od razu w oczy.

  6. Myśleliśmy o zachęceniu Państwa do skorzystania z sekcji video jako prywatnych videoblogów, gdzie można by dodawać swoje nagrania w formie felietonów. Na Zachodzie sprawdza się to doskonale. Mogłoby to stanowić świetne uzupełnienie słowa pisanego, które czasem można opacznie zrozumieć.

  W świetle powyższego pragnę jedynie zapytać kto wykazał się większą arogancją - my, pragnąc usprawnić i odświeżyć nasz portal by przyciągnąć nowych użytkowników, czy ci, którzy w odpowiedzi na naszą ciężką, wielomiesięczną i w zasadzie społeczną (za zmiany na NEonie nikt nie wziął nawet złotówki!) pracę pokazali środkowy palec, pisząc że jesteśmy "niedoświadczonymi gnojkami". A przecież każdy z nas jest nie tylko człowiekiem wykształconym, lecz także wychowanym w świecie komputerów i Internetu. Nasze działania są zatem naturalne i aktualne.

  Co jednak ważniejsze, reprezentujemy tę samą myśl polityczną i zaangażowanie wobec polskich problemów. To własnie powinno być dla Państwa kwestią kluczową, a nie układ obrazków na stronie! Jeśli kolor czcionki czy układ linijek jest ważniejszy niż to kto czuwa nad publikowanymi przez Państwa artykułami, rzeczywiście można cofnąć zmiany i machnąć na to wszystko ręką...
  Szok nowej strony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:46:55
  Krótko mówiąc ty i twoja "stara klika" będziecie terroryzować portal, bo wasze widzi-mi-się musi zostać narzucone całej redakcji? Otóż gdy "zajadaliśmy się pączkami" wszyscy byli zgodni co do zmian, a Ty jeden od bardzo dawna podburzasz wszystkich przeciw jakiejkolwiek reformie portalu.

  W przeciwieństwie do ciebie nie będę jednak prać prywatnych brudów w wiadomościach publicznych. Nie życzę sobie takich komentarzy, natomiast portal jeśli ma się rozwijać musi się zmieniać! Takie zadanie powierzył mi Ryszard Opara i wykonałem je najlepiej jak potrafiłem. Całą krytykę chętnie przyjmę od każdego osobiście, bo za dobrze znam ludzi by nie wiedzieć jakie oburzenie wywołuje każda zmiana. Gdyby jednak cała ta burza miała jakąkolwiek zasadność to podobne portale w ogóle by nie powstały! Ludzie dalej obsługiwaliby komputery wielkości trzydrzwiowych szaf. A jednak ktoś młody zadał sobie trud by to zmienić!

  Takie są prawidła świata, że młodzi go zmieniają, a starzy zawsze narzekają. A narzekają, bo najczęściej w ogóle nie rozumieją celu zmian. Jestem więc przekonany, że większość z tych obelg, które dziś przeczytałem wynika z kompletnej ignorancji. A wystarczyło zapytać "dlaczego" i "jak teraz ma działać". Niestety egoizm okazał się nadrzędny. Po co ściągać tu nowych ludzi, skoro dobrze jest jak jest. Po co pisać dla kogoś spoza tego kręgu wzajemnej adoracji, skoro już się utworzyły grupki klakierów wzajemnie słodzące sobie na wzajem. A najlepsze jest to, że najbardziej oburzeni są ci, którzy samodzielnie nie piszą prawie wcale. Wszystko rżnięte z innych blogów i portali. Ich ocena mojej wieloletniej pracy i doświadczenia w jako dziennikarza oraz twórcy telewizji internetowej ma być porażką? Zdecydowanie nie!

  Ktoś wcześniej napisał, że "właśnie kiedy portal zaczął żyć zmieniamy", lecz portal zaczął żyć właśnie dzięki nam - młodym! W ciągu ostatnich miesięcy ja, Arek, Iza i Justyna wykonaliśmy ciężką pracę by wypromować portal i uczynić bardziej przejrzystym. Pracując praktycznie społecznie dniami i nocami edytowaliśmy teksty z tych wszystkich literówek, nielogicznych zwrotów, zdań kończących się w połowie, wulgaryzmów itd., tylko po to by nowi użytkownicy dostrzegli w NEonie poważny opiniotwórczy portal, na którym piszą ludzie dojrzali i oczytani. Przetarliśmy szlaki portali społecznościowych, edytowaliśmy setki grafik, komentarzy czuwając jednocześnie nad tym, by nikt nie poczuł się urażony, pominięty czy dyskryminowany ze względu na treść.

  Najlepszą puentą będzie przytoczenie komentarza, w którym jeden z blogerów stwierdził, że teraz NEon wygląda jak "gówniany Salon24". Otóż Salon24 był jedynym medium w Polsce, które uzyskało zgodę na wywiad z prezydentem USA. Chciałbym, aby nasz portal też kiedyś cieszył się takim prestiżem. Do póki jednak w miejsce narzekania i krytyki nie pojawi się dobra wola i szacunek żadna zmiana nie przyniesie pozytywnego efektu.
  Szok nowej strony
 • @trybeus 20:36:35
  Za zmiany graficzne na NEonie jestem odpowiedzialny JA i tylko JA, a całe to szukanie drugiego dna i konspiracji świadczy o tym, jak niepoważni ludzie takie rzeczy piszą. Wszystkie portale zmieniają się i dostosowują do nowych środków przekazu, usług oraz wymagań użytkowników, a tu widzę ukształtował się beton nie do skruszenia.

  Zamiast cieszyć się, że portal się zmienia i rozwija, najłatwiej i typowo po polsku zrugać, wylać wiadro pomyj, pomówić, obrazić, napluć i być z siebie dumnym. Gratuluję Panowie i pozdrawiam.

  Piotr Korczarowski
  Moderator
  Szok nowej strony
 • @Miksa 19:37:43
  Mnie się wydaje, że niektórzy użytkownicy nastawieni są jedynie na konfrontację. Nie chce im się za bardzo myśleć, ani interpretować faktów. Sami też posługują się jedynie garścią banałów i populizmem. Moim zdaniem trzeba być ślepym, aby nie zrozumieć o co chodzi w tym materiale. No ale już dawno zdecydowaliśmy, że na NEonie każdy może wyrażać swoją opinię. Nawet jeśli po jej przeczytaniu ręce opadają.
  RAŚ oskarża Polaków o zbrodnie na Śląsku
 • W końcu właściwa forma!
  Rozbawiliście mnie do łez! Wreszcie znaleźliście odpowiednią formę do przekazu pewnych treści ;) Tak trzymać!
  Wybory prezydenta Judeopolonii 2015 – nasze propozycje
 • @ninanonimowa 19:14:44
  A można jakoś rozwinąć tę że koncepcję ;)?
  [11] KK! - Czerwone dynastie
 • Wspaniały artykuł
  Tutaj znalazłem potwierdzenie w danych: http://www.voxeurop.eu/pl/content/article/834251-europa-odkrywa-na-nowo-wegiel
  Jak to jest z polskim górnictwem?
 • @Jan Paweł 19:25:20
  Otóż nie wszyscy wiedzą, że król Władysław Jagiełło oprócz zamówienia mszy świętej przed bitwą, kazał diabłu wystawić ogarek - tak na wszelki wypadek, gdyby Bóg rzeczywiście był po stronie Krzyżaków.

  Niemcy też pisali na paskach "Gott mit uns" i znamienna jest scena z "Szeregowca Ryana", gdy jeden z amerykańskich żołnierzy podnosząc taki pasek pyta: "Skoro Bóg jest z nimi, to kto jest z nami?"

  Mądry władca nie powinien zagłębiać się w żadną religię. Wiara zamiast łączyć dzieli ludzi, dlatego nie powinna być przedmiotem dyskusji na polu tak ważnym jak państwo.
  Hasłem naszym zgoda będzie....
 • @Eugeniusz Sendecki 19:19:08
  Który tekst Panie Eugeniuszu?
  Dlaczego Polacy wyszli na ulice?
 • Raczej błąd
  Moim zdaniem linki są uszkodzone, albo wystąpił błąd przy dodawaniu. Raczej nikt nie trudziłby się w ich usuwaniu z artykułu. Gdyby łamał on treść serwisu po prostu zostałby zablokowany. Nikt tu dywersji nie prowadzi. Najlepiej niech skorzysta Pan z opcji "edycji" postu i poprawi brakujące zdjęcia.
  Kto usuwa zdjęcia?
 • @vortex 01:58:12
  Ja o tym wiem i nie zamierzam temu zaprzeczać, ale nie można oskarżać absolutnie każdego! Fizjonomia to nie wszystko, a i dobrzy żydzi się zdarzają. Mimo wszystko takie obelgi pod adresem tych dwóch panów są absolutnie nie na miejscu. To nie są osoby publiczne i nic o nich nie wiemy, a ten kto każdego żydem nazywa jest albo szalony albo sam od żyda pochodzi ;)
  Ludzie Marszu Niepodległości
 • @vortex 00:58:04
  http://s30.postimg.org/xhkn3s0hp/9f4a450364_zydzi.jpg
  Ludzie Marszu Niepodległości
 • @Jan Paweł 20:41:05
  Zaiste "błogosławieństwem" był Michnik, Urban, Jaruzelski, Mazowiecki, Geremek, Kuroń, Bartoszewski, Balcerowicz, Suchocka, Tusk, Gronkiewicz-Waltz, Sikorski, Kaczyński, Wildstein i Sakiewicz.

  Same błogosławieństwa na nas spadają :) A największym był Okrągły Stół, który tak nas oszołomił, że do tej pory się nie otrząsnęliśmy...
  To już nie ten Marsz...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031