Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

PKW wróciła do liczenia głosów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Budynek przypomina twierdzę

Wciąż nie ma oficjalnych informacji kiedy zostaną podane końcowe wyniki wyborów, jednak PKW poinformowała, że po wieczornych zajściach wznowiła już pracę.

Dziś do południa sprawdzano pomieszczenia, w których w nocy przebywali protestujący. Przeszukano je m.in. pod kątem ewentualnych podsłuchów, które w ogólnym zamieszaniu mogły zostać zainstalowane. Obecnie budynek przypomina twierdzę. Dostępu do niego strzeże oddział policji, a w środku ochrona pieczołowicie sprawdza tożsamość wchodzących ludzi. Ograniczenia dotyczą także dziennikarzy obsługujących studio wyborcze. Wejść mogą jedynie przedstawiciele mediów, które otrzymały akredytacje. Wcześniej  decydowała o tym jedynie posiadanie legitymacji prasowej.

Spośród uczestników wczorajszych zajść w areszcie wciąż przebywa 12 osób. Policja wnioskuje do sądu by odpowiedzieli oni w trybie przyśpieszonym. Zatrzymani mają odpowiadać z Art. 193 KK, który mówi, że: "kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu lub wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do roku".

Wśród aresztowanych są reporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz Telewizji Republika. Oświadczenie w tej sprawie wydało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. "Obywatele mają prawo do pełnej informacji, a dziennikarze obowiązek, by je przekazywać w każdych warunkach. Utrudnianie im wykonywania tych podstawowych obowiązków przez policję jest naruszeniem podstawowych standardów państwa demokratycznego" - napisali członkowie zarządu SDP.

Jutro o godz. 10.00  członkowie Ruchu Narodowego będą protestować przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście przeciwko sądzeniu osób zatrzymanych w siedzibie PKW.

- Chcemy okazać solidarność zatrzymanym i zaprotestować przeciwko temu jak przeprowadzono ostatnie wybory samorządowe - mówi Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. Narodowcy chcą obserwować proces i zaproponować zatrzymanym pomoc prawną. - Na razie policja odmawia kontaktu z tymi osobami - dodaje Krzysztof Bosak.

[PAP, IAR, bk]

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930