Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Nowe zabezpieczenia, stary system

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PKW podjęła decyzję o ponownym użyciu kontrowersyjnego systemu informat. w II turze wyborów samorządowych.

Od samego rana trwały dziś testy systemu informatycznego obsługującego tegoroczne wybory samorządowe. Pomimo wielu doniesień o błędach i rozbieżnościach w protokołach Państwowa Komisja Wyborcza uznała, iż nie ma powodu by polegać jedynie na pracy rąk.  -  Skorzystamy z tego systemu, z pewnymi zabezpieczeniami - gdyby nie zadziałał, po konsultacjach z informatykiem z komisji, będzie można przejść na system liczenia ręcznego – powiedział Stefan Jaworski, przewodniczący PKW, na wieczornej konferencji prasowej. Z kolei Romulad Drapiński z Krajowego Biura Wyborczego oświadczył, że wykryte błędy mają charakter edycyjny, łatwy do skorygowania.

Zapewnienia te są jednak dyskusyjne w obliczu zmasowanego ataku hakerów, który paraliżuje od rana sejmowe strony internetowe. Pomimo szeregu zabezpieczeń rządowe portale zostały zablokowane. Eksperci nie wykluczają kradzieży danych. Od rana nie działa sejmowa poczta elektroniczna. Kancelaria Sejmu milczy w tej sprawie. Nie wiadomo także, kto stoi za tym „cyberatakiem”.  

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930