Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Dlaczego Polacy wyszli na ulice?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, do Warszawy zjechały tysiące patriotów by zaprotestować przeciw wątpliwym wynikom wyborów samorządowych, nadużyciom w obwodowych komisjach oraz represjom zastosowanym wobec dziennikarzy.

Oto reportaż video z tego wydarzenia:

 

 

KOMENTARZE

 • MANIPULACJA POLICJĄ POD POMNIKIEM DMOWSKIEGO
  Przyłapaliśmy Władzę na tym, że aranżowała Marsz PiS przy pomniku Dmowskiego. KTOŚ ZŁY wydawał rozkazy przez radiotelefon policjantom, żeby usunąć nas z Krzyżem spod pomnika Dmowskiego. Zaatakowana została również narodowa flaga z Falangą. Są świadectwa filmowe;
  https://www.youtube.com/watch?v=v1RZmwZEzG8
 • MAM PROŚBĘ
  Proszę niniejszy tekst zaopatrzyć w obrazek, to wrzucę na jedynkę do okienka TV NARODOWEJ.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:19:08
  Który tekst Panie Eugeniuszu?
 • @Reinert 19:24:44 - TEN TEKST
  "Dlaczego Polacy wyszli na ulicę?"
  Niech Pan wklei jakąś fotkę. Najlepiej print-scan z tymi ładnymi kobietami wypowiadającymi się do mikrofonu.
  Umie Pan robić print-scan?
 • Przemyślenia Andrzeja Szuberta / Opolczyk warte odnotowania i rozpowszechnienia :
  http://opolczykpl.wordpress.com/2014/12/13/kartka-z-kalendarza-13-grudnia-2/
 • Chociaż Jaruzelski to temat zastępczy nie sposób analizując powojenną historię Polski nie odnieść się do jego postaci.
  W tym względzie szczególnie interesujące wydają mi się komentarze Internaty o nicku Kula Lis 62 na portalu, którego nie popieram, pod tym artykułem :

  http://3obieg.pl/odstajace-uszy-towarzysza-generala

  Według mnie generał Jaruzelski od początku był „ichni” . On cały czas udawał Polaka, którym nigdy prawdopodobnie nie był. Wszystko co robił , robił na rozkaz, bynajmniej nie –Rosjan. On miał w Polsce swojego anioła stróża , który nim kierował . Tą „szarą eminencją” był Żyd Czesław Kiszczak i tak faktycznie to od niego wszystko zależało. Generał Wojciech Jaruzelski firmował to tylko swoim nazwiskiem. Przypominam sobie /niestety na razie , nie udało mi się odnaleźć tego wątku -filmu/ jak Albin Siwak miał być wybrany na członka Biura Politycznego PZPR, ponieważ tak chciał lud , który go uwielbiał i wtedy rozmowę z nim przeprowadził generał Jaruzelski, któremu on zwyczajnie odmówił nie kandydowania. I co się później stało ? Otóż kolejną rozmowę z nim przeprowadził generał Czesław Kiszczak i Albin Siwak –człowiek nie znający lęku -wycofał się z kandydowania, narażając swoją doskonałą reputację u „dołów” partyjnych. Jakiej perswazji użył wówczas generał Kiszczak można się tylko domyślać. Nawiasem mówiąc za to też powinien być sądzony.

  Co do wprowadzenia stanu wojennego w Polsce osobiście uważam , iż generał Wojciech Jaruzelski też działał pod dyktando „ichnich”, którzy nie chcieli , ażeby w Polsce w tym czasie wybuchło powstanie narodowo-wyzwoleńcze i władzę przejęła I Solidarność. Oni dali czas Jaruzelskiemu, by pod płaszczykiem stanu wojennego oczyścił Solidarność z elementu narodowego, który poprzez różnego rodzaju represje min. wyjazdy zagraniczne udało mu się osiągnąć , po to , by utworzyć „ichnią” II Solidarność, nie mającą z tą I wiele wspólnego
  i zrobić tak , żeby to ona w przyszłości objęła władzę w Polsce. W tym sensie generała Wojciecha Jaruzelskiego oceniam za zdrajcę narodu polskiego, zarówno w momencie ogłaszania stanu wojennego w Polsce jak również podczas „magdalenkowych” rozmów oraz „okrągłego stołu”, oddającego Polskę, już całkowicie, w brudne łapska międzynarodowej lichwy. Generał Jaruzelski był bezwzględny nawet wobec swoich frontowych kolegów . Z generała Leona Dubickiego za pośrednictwem służb specjalnych i Naczelnego Psychiatry LWP płk. prof. Zdzisława Rydzyńskiego zrobił „wariata” , po to , by pozbyć się niewygodnego świadka swojej przeszłości . Prawdopodobnie w tym przypadku chodziło o żonę generała Jaruzelskiego, której ojciec służył w Wehrmachcie. Pisał o tym redaktor Jerzy Morawski w artykule w tygodniku „Życie” z dnia 18.12.1998 r. pt. „Tajemnica generała Dubickiego” . Artykuł składa się z dwóch części.

  Na koniec dla rozweselenia polecam film , który oceńcie sami :

  https://www.youtube.com/watch?v=uZ41TnblF5w
 • @
  "... Dlaczego Polacy wyszli na ulice? ..."

  .... bo nie mają pomysłu na Polskę.
 • @detektywmjarzynski 04:45:02 - TEN TEKST O DOCENCIE KOSSECKIM POCHODZI OD...
  "detektywmjarzynski" czy od "Kula Lis 62"? Bo w tekście nie ma jednoznaczengo oznaczenia - gdzie się kończy cytat z "Lisa Kuli 67", a gdzie się zaczyna komentarz cytującego?
  Osobiście znam Pan Docenta Kosseckiego i bardzo wysoko cenię jego rozumowanie i zasoby informacyjne.
 • @detektywmjarzynski 20:13:46
  Mam podobny ogląd tamtych wczasów i podobną przeszłość co opolczyk, tylko ja bym innym językiem to opisał, ale Jaruzelski mógł by być bahaterem, gdyby stanął po stronie Polaków w 80 roku, a nie po stronie Michnika, Geremka, Kuronia. Przecież on ich i ich ukłąd przywrócił do władzy, ponieważ stalinowców z 56 roku Gomułka wywalił z Polski lub musieli ci bolszewicy zejść do podziemia, to oni żydo - bolszewicy wymyślili Jaruzelskiego, to on ich uratował. Jeszcze jedno, Jaruzelski spłącił wszystkie długi zaciągnięte za Gierka, czyli ponad 22 mld $, a mimo to światowa mafia banksterów przypisała nam ponownie długi w kwocie 20 mld$, a Jaruzelski z Rakowskim zaakceptowali takie rozliczenia.
  Jaruzelski oddany pachołęk parchatych.
 • @Wrzodak Z. 18:13:35 - PROPONUJĘ BARDZIEJ DYPLOMATYCZNIE
  Panie Zygmuncie, proponuję mniej plebejsko - wytykać Generałowi współpracę z WASP-owską masonerią. Brzmi mądrzej, to samo znaczy, a nie daje naszym Wrogom oręża w postaci zarzutów o antysemitysmus.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:45:03
  Panie Eugeniuszu ! ten tekst pochodzi ode mnie . Gwoli ścisłości , będąc na studiach magisterskich w Warszawie /skończyłem socjologię na WAP w Warszawie/ oczarowany byłem twórczością docenta Józefa Kosseckiego. Takie jego pozycje jak : "Tajemnice mafii politycznych", czy też "Granice manipulacji "czytałem przez jedną noc. Nie zrobiły na mnie też większego wrażenia informacje Waldemara Kuczyńskiego oskarżające Józefa Kosseckiego o współpracę ze służbami specjalnymi PRL, o czym tutaj :

  http://kuczyn.com/twx-moj-diabel-stroz/

  Moje wątpliwości co do wiarygodności docenta Józefa Kosseckiego pojawiły się stosunkowo niedawno i są niejako zgodne z tym co na jego temat twierdzi znany bloger z Niemiec , mój przyjaciel Andrzej Szubert. Pisaliśmy o tym w kilku komentarzach na jego blogu, więc nie widzę powodu, by się powtarzać. Pozdrawiam Michał Jarzyński

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31