Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Gdzie zniknęła premier Ewa Kopacz?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lekarze przyszli w tej sprawie na policję.

W całym zamieszaniu wywołanym fiaskiem rozmów rządu z lekarzami dziwić może fakt, że premier Ewa Kopacz nie zabrała jeszcze głosu. Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego zaniepokojeni faktem dłuższej nieobecności pani premier postanowili zgłosić sprawę na policję. Ich zdaniem milczenie szefa rządu w obliczu tak poważnego kryzysu w służbie zdrowia jest co najmniej podejrzane.

Funkcjonariusze policji wyrazili gotowość przyjęcia takiego zgłoszenia, lecz jednocześnie poinformowali lekarzy, że zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające, czy nie został złamany art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi, że: kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych. W obliczu takiego argumentu grupa lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego zrezygnowała ze złożenia zawiadomienia.

Po tym incydencie rzecznik rządu – Iwona Sulik poinformowała media, że jeszcze dziś pani premier spotka się z ministrem zdrowia – Bartoszem Arłukowiczem. Oficjalnie tematem spotkania ma być trudna sytuacja w służbie zdrowia, lecz chodzą pogłoski, że ministra może czekać dymisja.

Okazuje się jednak, że zmiany mogą dotyczyć całego składu rządu. Stanisław Janecki na łamach portalu „wPolityce.pl” pisze, że: „Pełną parą toczą się w PO potajemne rozmowy o szybkiej wymianie premier Ewy Kopacz”. Publicysta twierdzi, iż kwartał rządów nowej premier rozczarował wszystkich, łącznie z jej promotorami i największymi zwolennikami. „Głównym argumentem jest to, że z Ewą Kopacz PO osiągnie słaby wynik wyborczy. Jej bierny, miałki i infantylny sposób sprawowania władzy jest też zagrożeniem dla reelekcji Bronisława Komorowskiego. Nie tylko dlatego, że wciąż jest on kojarzony z PO, ale też z tego powodu, że wpadki Kopacz zwracają uwagę na potknięcia, niezręczności i błędy samego prezydenta” – pisze Janecki.

Wymiana rządu w przeddzień wyborów parlamentarnych to dość ryzykowne i kosztowne posunięcie. Jeśli jednak nie uda się szybko wypracować porozumienia z lekarzami, a stan nieczynnych placówek ochrony zdrowia w niektórych województwach nadal będzie przekraczać kilkadziesiąt procent, zmiany w partii władzy mogą okazać się nieuniknione. 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031