Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

„Niepodległa Palestyna to mrzonki”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Benjamin Netanyahu zapowiedział, że nie pozwoli na utworzenie państwa palestyńskiego.

 

Ubiegający się o re-elekcję izraelski premier jasno określił pozycję swej partii. „Oddanie ziemi Palestyńczykom oznacza otworzenie granic Izraela na islamskie ataki. Likud nigdy na to zgody nie wyrazi” – mówił Netanyahu.

Z goła odmienne zdanie reprezentują politycy z izraelskiej centro-lewicy. Ich zdaniem trzeba jak najszybciej odbudować relacje izraelsko-palestyńskie oraz poprawić wizerunek państwa na arenie międzynarodowej. Rozpoczęcie dialogu ze stroną palestyńską o podziale ziem byłoby krokiem w dobrą stronę. Ponadto w Izraelu rośnie liczba zwolenników pokojowego rozwiązania konfliktu, dlatego centrolewica może zagrozić zwycięstwo Likudu.

Netanyahy uważa jednak, iż tylko jego ugrupowanie jest w stanie zapewnić Izraelowi trwałe bezpieczeństwo. W jego ocenie plany opozycji są przejawem tchórzostwa i chowania głowy w piasek w obliczu prawdziwego zagrożenia.

Trudno się dziwić pewności urzędującego premiera, skoro to właśnie on zarządził przedterminowe wybory. Choć sondaże jego ugrupowaniu niewielką przewagę nad opozycją, Netanyahu jest pewien, że zdoła utworzyć nowy gabinet, łatwiejszy w zarządzaniu. Obecna w dotychczasowej koalicji prawicowa frakcja nie zawsze podzielała zdanie premiera, co prowadziło do publicznych sporów. 

 

PK

 

 

KOMENTARZE

  • Dla środowisk żydowskich niepodległa Palestyna nie jest do pomyślenia.
    Wystarczy popatrzeć jak głosowali nasi europosłowie z PiS, reprezentującego interesy Izraela w naszym kraju, w Europarlamencie. Przeciw rezolucji głosowali Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski. Wstrzymali się od głosu: Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930