Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Rosjanie przewiozą amerykańskie czołgi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ekonomia wzięła górę nad logiką.

Ze względu na konflikt we wschodniej Ukrainie, państwa bałtyckie czują się szczególnie zagrożone agresją ze strony Rosji. Jedną z decyzji podjętych przez Amerykanów, w ramach pomocy bałtyckim sojusznikom jest rozlokowanie czołgów US Army na terytorium Estonii. Informacja nie byłaby zaskakująca, gdyby nie fakt, że transportu amerykańskich czołgów podjęli się Rosjanie.

Jak podaje miejscowe gazeta ”Wirumma Teataja” Rosjanie pomogli w dostarczeniu amerykańskich czołgów i wozów opancerzonych aż do miejscowości Tapa. Do artykułu załączono też zdjęcia, na których widać amerykański sprzęt na platformach należących do Federacji. 
 
Rosyjska „pierwsza kompania towarowa” podległa bezpośrednio szefowi rosyjskich kolei państwowych – Władimirowi Jakuninowi – przyjęła zlecenie dostarczenia sprzętu wojskowego USA, który prawdopodobnie zostanie rozlokowany na granicy obu państw.
 
Były rosyjski ambasador - Georgij Kunadze potwierdził prawdziwość informacji dotyczących rosyjskiej pomocy. Jego zdaniem władze USA zdecydowały się na rosyjskiego przewoźnika ze względów finansowych. Pozostałe rozwiązania logistyczne byłyby o wiele droższe. Znaczący jest również fakt, że Estonia nie posiada odpowiednich platform kolejowych. A to dlatego, że jej siły zbrojne nie dysponują własnymi czołgami.
 
 
PK
 
 
 

KOMENTARZE

 • Ha, ha, ha....
  A amerykańskie trepy dadzą je ruskim przewieźć... Ruscy nie zmarnują takiej okazji, żeby czegoś nie "zmalować". Będą szachmaty...
 • Diabel tkwi w szczegolach.Czemu Putin nie zaanektowal Donbasu
  jak anektowal Krym? Czemu nie odcial Europie gazu w odpowiedzi na sankcje? Czemu wozi dla USA czolgi do Afganistanu ruskimi samolotami? Czemu teraz pomaga w transporcie czolgow? Czemu na Uralu bez zaklocen odlewa sie tytanowe korpusy do Boeinga Dreamlinera? Czemu w USA moge kupowac rosyjskie produkty jak zawsze? TO WSZYSTKO JEST TEATR A W TEJ SZTUCE CHODZI JEDYNIE O JEDNO: O ZABIJANIE BIEDNYCH LUDZI.
 • Putin gra w drużynie Rotschilda!
  Putin tylko gra obrońcę chrześcijaństwa przed Zachodem.
  W rzeczywistości w Rosji wprowadza się podobne prawa jak na Zachodzie służące stopniowemu dążeniu do NWO
  https://www.youtube.com/watch?v=6x9LfZprhX8

  W ROSJI TEŻ BĘDĄ CZIPOWAĆ???
  ale po co...?
 • @autor
  Nie widzę sprzeczności między najuczciwszym zarobkowaniem na zlecenie (na ogólnie obowiązujących warunkach uczciwości handlowej) a wojowaniem (różnicą interesów w konkretnych sprawach).

  "Ty wiesz, że dumni nieszczęściem nie mogą
  Za innych śladem iść tą samą drogą.
  A gdy się duma z nieszczęścia wylęgnie,
  To i Bóg czoła takiego nie sięgnie,
  To nawet wiara nie pochyli głowy;
  A cóż dopiero piorun, miecz, okowy"

  Ale póki co ZSRR nie wojuje ani przez moment z USA.
 • @USA a ROSJA
  https://www.youtube.com/watch?v=6R9Q1V0OROU
  https://www.youtube.com/watch?v=6pTPMq4ZrGw
  http://lassmolenski.pl/2010.htm
 • @Jasiek 17:58:39
  Te amerykańskie czołgi tyją tak jak Ameryaknie. Kiedy je projektowano ważyły 62,5tony. Po modernizacjach dostosowujących do współczesnego pola walki najnowsze ważą po ok 100 ton.
  Czyżby maiły zostać tam gdzie zawiozły je rosyjskie koleje na zawsze?
 • w jedną stronę
  Jak podał kilka dni temu amerykański magazyn wojskowy Stars and Stripes, cytowany przez Głos Ameryki, powrót części wojsk amerykańskich z manewrów w krajach bałtyckich i Polsce do Niemiec, odbędzie się transportem własnym. Operacja nosi kryptonim "Dragon Ride".

  Konwój transporterów opancerzonych Stryker, po zakończeniu ćwiczeń w Estonii, Łotwie i Polsce, przejedzie 1770 km przez sześć krajów europejskich (kraje bałtyckie, Polska i Czechy). Żołnierze 3 szwadronu 2 Pułku Kawalerii US Army będą maszerować do koszar Rose bazy US Army Vilseck w Niemczech, 40 mil od granicy z Czechami przy wsparciu zwiadu powietrznego 12 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych.

  Zazwyczaj sprzęt wojskowy po zakończeniu ćwiczeń jest wysyłany koleją. Tym razem amerykanie chcą prawdopodobnie przećwiczyć możliwość ucieczki do Niemiec w razie wojny z Rosją, w przypadku gdyby rząd USA nie zdecydował się udzielić pomocy w ramach artykułu 5 NATO, a goszczące ich kraje odmówiły dostarczenia transportu kolejowego. Celem oficjalnym takiego posunięcia jest "zacieśnienie więzów z miejscową ludnością". Żołnierze będą obozować na trasie w warunkach polowych.

  Przypominam że podobna ucieczka miała już miejsce w Gruzji, gdzie podczas wojny 5 dniowej z Rosją w 2008 roku, Amerykanie ewakuowali swoich żołnierzy przebywających tam na wspólnych ćwiczeniach z armią gruzińską.

  To bezprecedensowe ćwiczenie może być uzasadnione tylko przygotowaniem do możliwego strategicznego odwrotu w razie konfliktu z Rosją. Z czysto wojskowego punktu widzenia jest mało przydatne a z perspektywy politycznej i wizerunkowej wskazuje na dwulicowość władz w Waszyngtonie. Czy taki miał być jego odbiór? Możliwe że władze USA dają kolejny niewerbalny sygnał Moskwie że może sobie pozwolić na więcej. Wydarzenie to pokazuje zarazem, że nie możemy opierać się w naszej strategii obronnej na założeniu że w razie rosyjskiej inwazji, z całą pewnością otrzymamy pomoc sojuszników z NATO. To błędne założenie przyjęte przez rządzącą nami ekipę nieudaczników i drobnych oszustów trzeba jak najszybciej zmienić. Za obronę państwa odpowiedzialność ponosi jedynie to państwo a nie żadne inne
 • Ściema i tragizm Ukrainy
  To jak widać pomoc Ameryki to kolejna ściema.
  Nikt nikomu nie ma zamiaru robić krzywdy.
  Tragizm Ukrainy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031