Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Balcerowicz ma nowy plan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Negatywne skutki odczują wszyscy Polacy.

Złośliwi twierdzą, że Leszek Balcerowicz założenia swego nowego planu pozyskał od niejakiego Krzysztofa Kononowicza, gdy ten kandydując na urząd prezydenta Białegostoku obiecywał, iż „nie będzie niczego”. Jednak z całą pewnością nie będzie zabawnie jeśli rząd przyjmie propozycje Balcerowicza.

Głównym punktem programu jest kolejne wydłużenie wieku emerytalnego oraz likwidacja świadczeń przedemerytalnych. Ponadto przywileje emerytalne mają stracić górnicy, prokuratorzy i sędziowie. Znikną także ulgi podatkowe, a składka zdrowotna wzrośnie.

Choć brzmi to nierealnie były wicepremier mówi o swym planie jak najbardziej poważnie. Jego zdaniem wprowadzenie powyższych założeń jest jedyną szansą dla Polski by dogonić Zachód.

Rząd Platformy Obywatelskiejwielokrotnie korzystał z propozycji Forum Obywatelskiego Rozwoju, na czele którego stoi Leszek Balcerowicz. Europosłanka PO – Julia Pitera twierdzi, że: „Problem nadmiernej liczby osób objętych przywilejami rzeczywiście istnieje, dlatego warto rozważyć likwidację niektórych ulg”.

Pełny raport FOR ma zostać przedstawiony przez ekipę Balcerowicza do końca kwietnia. Na szczęście przed wyborami rząd nie zdąży zrobić z niego użytku.

 

PK

KOMENTARZE

 • A tego !
  Pod trybunał!! Tylko trybunał odszczurzyć!!Ale przyjdzie na niego dzień!
 • Zadziwiające,
  że Balcerowicz nie siedzi jeszcze zamknięty w najciemniejszym lochu o chlebie i wodzie, a na dodatek, zamiast tego, piastuje wysoki urząd państwowy.
 • VON!
  Wypędzić łobuza za niszczenie Polski i Polaków począwszy od planu Sachsa - Friedmana.
 • Czy ktoś zauważył?
  Czy ktoś zauważył że ten człowiek to kompletny idiota?
  Zabieg się udał , tylko pacjent nie przeżył - tak w skrócie można opisać efekty jego genialnych planów.
 • @Galopujący Renifer 22:26:02
  Tak, to idiota. Tytuły profesorskie dają idiotom. Spójrzcie na prezydenta. I ten przygłup ma aspiracje na reelekcję. W głowie się przewraca. Przy dzisiejszym tempie życia, 65 rok życia to max, aby iść na emeryturę i dla kobiet 60 lat. Ten co nic nie robi, może pieprzyć takie farmazony. Ścięcie o głowę takiego gościa ma taki plus, że za jego pensję da się utrzymać 200 emerytów i to na niezłym poziomie. Balcerowicz do grobu! Czas najwyższy.
 • Coś w tym jest
  „Problem nadmiernej liczby osób objętych przywilejami rzeczywiście istnieje, dlatego warto rozważyć likwidację niektórych ulg”

  Przywileje emerytalne są niezgodne z Konstytucją - każdy powinien byc równy wobec prawa i świadczeń socjalnych.
 • Won z populizmem!
  Nie obchodzą mnie ew. polityczne zależności tego gościa: merytoryczna wartość opowieści trzyma się kupy: za dużo rozdano i znów frajerzy za to zapłacą. Więc nie zachowujmy się jak kretyni, tylko posłuchajmy, policzmy, zdecydujmy i wyślijmy w cholerę (lub w kosmos) wszystkich odpowiedzialnych. Za trudne? No to się nie dziwmy..
 • bucholtz zlikwiduje ten przeżytek czyli renty i emerytury
  ale za to zwiększy składki na zus

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031