Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 59 komentarzy

Czy Ruch Narodowy powtórzy historię Solidarności?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aleksander Krejckant, członek rady głównej RN i przywódca ONR opublikował dziś deklarację, w której odżegnuje się od politykierskiej retoryki przywódców Ruchu Narodowego.

 Tekst ten robi piorunujące wrażenie na wszystkich, którzy nie znają sytuacji wewnątrz RN. Jest bowiem gruntowną analizą patologii, która zmienia wspaniałe pokolenie młodych Polaków, w żądną kariery cwaniacką bandę. 

 W niektórych miastach przywódcy Młodzieży Wszechpolskiej, która niewątpliwie trzyma władzę w Ruchu Narodowym doprowadzili do rozkładu komórek ONR. Choć członkowie brygad stanowili formację o wiele liczniejszą niż działacze MW, ich autonomia została szybko spacyfikowana. Dziś funkcjonują głównie w składzie partii politycznej Ruch Narodowy, lub niezależnie od struktur ruchu organizują się w nowe komórki. 

 Przykładowo, w Łodzi członkowie Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych poparli kandydaturę żydówki wystawionej z ramienia Kongresu Nowej Prawicy. Kto z tą decyzją się nie zgadzał pozostał poza nawiasem działalności. W rezultacie koniunkturaliści z ONRu przeszli do partii RN, natomiast działacze MW odcięli się od pozostałych członków brygady łódzkiej. 

 Poniżej zamieszczam w całości tekst Aleksandra Krejckanta, który choć oficjalnie figuruje wśród przywódców RN, faktycznie nie ma tam już nic do powiedzenia i jak sam przyznaje - nawet jego teksty usuwane są ze stron formacji. Stąd też pozwoliłem sobie na skopiowanie całości deklaracji. 

 

Naszym honorem jest wierność!

Tytuł przewrotny i drażniący, jak „robocza nazwa koncepcji” sprostytuowania RN.

Kiedy półtora roku temu ONR przestrzegał działaczy różnych organizacji, wchodzących w skład Ruchu Narodowego, przed głosowaniem za udziałem w wyborach do Parlamentu Europejskiego nikt z nas nie przypuszczał, że wszystkie nasze najczarniejsze obawy spełnią się tak szybko. Uważaliśmy wtedy i uważamy nadal, że priorytetem dla Ruchu Narodowego powinna być praca społeczna, jak najbliżej przeciętnego Polaka. Praca może mało efektowna, ale jakże potrzebna, w kontekście budzenia Polaków z powszechnego letargu. Niestety nasze argumenty zostały zakrzyczane, a my sami nie byliśmy na tyle silni, żeby przeforsować swoją wizję. Ruch Narodowy poszedł drogą ciągłego zbierania podpisów, występów w telewizji i populistycznych happeningów, pełnych pustych deklaracji.

Satysfakcja, jaką powinniśmy odczuwać, będąc obrońcami powstałego Ruchu przed wybujałymi ambicjami nielicznej grupki, jest niestety bardzo gorzka i chyba każdy z nas wolałby nie zaczynać zdania od „A kiedy mówiliśmy…”. Niestety realia są takie, a nie inne. RN, po serii beznadziejnych wyników w kolejnych elekcjach utracił dynamizm, utracił świeżość. Zaburzony został naturalny rozwój działaczy w organizacjach narodowych. Zamiast rozwijać się, poszerzać swoją wiedzę, sprawdzać się w organizowaniu, działacze organizacji wchodzących w skład RN oraz działacze partii RN od półtora roku zajmują się wyłącznie zbieraniem podpisów i ekscytowaniem kolejnymi nieudanymi startami w wyborach. Zaś z obiecywanych jeszcze u schyłku 2012 roku projektów (na czele z think-tankiem, którego projekt z obietnicą rychłej realizacji widziałem na własne oczy w grudniu 2012 roku) wzbogacających RN, żaden nie został zrealizowany. Ruch Narodowy nadal nie przeszedł wewnętrznej dyskusji programowej, co więcej, przekaz uległ daleko idącemu rozdwojeniu. Aktualnie partia RN, nie dysponuje ani zapleczem eksperckim, ani antysystemowym przekazem. Śmieszne sojusze z liberałami i ludźmi skompromitowanymi osadziły cały statek na ideowej mieliźnie. Jednak idea narodowa, którą chciał reprezentować RN nie czeka aż skostniała struktura partyjna pójdzie po rozum do głowy. Nacjonaliści działający w najróżniejszych organizacjach, a także ci niezrzeszeni robią to, na co „zbieracze podpisów” nie mają czasu – myślą o kształcie i założeniach współczesnej idei narodowej. To może wyłącznie cieszyć tych, którym na sercu leży nie partykularny interes, a posunięcie środowiska ruchu narodowego w Polsce do przodu.

Równolegle w partii RN już oficjalnie zaczyna triumfować ideowe warcholstwo. Umizgi do liberałów są z jednej strony obrzydliwe dla każdego nacjonalisty, a z drugiej świadczą o marnej wierności idei narodowej u tych, którzy je czynią. Jednak we wszystkim można znaleźć i dobre strony. W środowisku wszyscy teraz widzą- komu i na czym zależy, oraz kto od początku optował za swoim interesem, skrywanym pod słowem-wytrychem „pragmatyzmem”, a kto chce tworzyć rzeczywistą alternatywę dla demoliberalnego brudu. Na zajmowanie się tym, co zostało zrobione źle, co zostało zaniedbane przyjdzie jeszcze czas. Dzisiaj wiemy jedno – my, działacze ONR, uważamy, że jedyną słuszną drogą- jest droga podmiotowości. Wejście w polityczny mezalians z liberałami czy innymi populistami to zwyczajna ZDRADA drogi nacjonalisty. Nie możemy pozwolić sobie na kierowanie się krótkowzroczną perspektywą zbliżających się wyborów parlamentarnych. Należy myśleć wybiegając daleko naprzód i nie zrażać się tym, że demokracja liberalna premiuje tylko tych najgłośniejszych, których jedynym osiągnięciem jest ciągłe „oranie lewaków”. Jeśli chcemy budować dojrzały ruch, który ma odegrać w przyszłości znaczącą rolę na płaszczyźnie społeczno-politycznej musimy sobie jasno odpowiedzieć na podstawowe pytanie – czy ważniejsze jest dla nas tu i teraz, czy to, co zamierzamy zrobić za lat kilka czy kilkanaście? Dla nas, OeNeRowców, odpowiedź na to pytanie jest i zawsze była oczywista. Pisząc dosadniej – szukanie, komu by tu się drożej sprzedać (za co? Za 3 czy 5 „jedynek” w wyborach parlamentarnych?) jest całkowicie sprzeczne z idealizmem i jest zwyczajną polityczną prostytucją. Nie jest ważne, czy uzyska się kilka miejsc na listach czy nawet mandatów. Polski nie zmieni paru krawaciarzy w sejmie, tylko praca z ludźmi i dla ludzi. Na wielkie politykowanie przyjdzie dla nas czas. Pamiętajmy, że jesteśmy młodzi i jeśli pozostaniemy wierni swoim ideałom, jako środowisko, to wtedy i tylko wtedy osiągniemy coś więcej niż tylko miłe wspomnienia z lat młodzieńczych. Od powtarzania jak mantrę, przy każdych kolejnych wyborach, że zaraz nowa siła obali republikę okrągłego stołu nic się nie stanie. Od zakładania stowarzyszeń, fundacji i działań na polach dotychczas przez nas niedostrzeganych, jak przykładowo prawa pracownicze zmieni się wiele. Nie stanie się to w blasku fleszy i kamer, ale będzie o wiele bardziej trwałe niż filmik na youtubie z cyklu „thug life”.

Podsumowując i składając w imieniu Obozu Narodowo-Radykalnego publiczną deklarację, chciałbym zapewnić wszystkich zainteresowanych, że naszym celem była, jest i będzie Wielka Polska, ale drogą do niej musi być uczciwość i idealizm, a nie polityczne kurewstwo i układziki. ONR nie zaakceptuje wchodzenia w żadne mariaże z przedstawicielami „jedynej, prawdziwej prawicy”, we wszystkich jej odmianach. Albo Ruch Narodowy będzie narodowy, albo nie będzie go w ogóle – a już z całą pewnością nie będzie firmowany przez ONR.

Kierownik Główny

Obozu Narodowo Radykalnego

Aleksander Krejckant

 

KOMENTARZE

 • @...
  Polecam:
  http://jurekw.salon24.pl/642748,reformy-ustrojowe-dwa-podejscia
  http://nikander.salon24.pl/642768,po-sejmiku-konfederacji-na-rzecz-reform-ustrojowych
  Pozdrawiam
 • autor
  Gratuluję odwagi temu młodemu Polakowi.
  Tylko rozbudzoną świadomością narodową można odzyskać Polskę, a nie karierowiczostwem.
  Bosak, Zawisza to skompromitowani politycznie liberałowie. Jak czytałem o ich ekspertach ekonomiczno - gospodarczych to włos na głowie się jeżył. To ultraliberałowie na czele z Chmajem.
  Obecny RN służy do pacyfikowania RN. Podobną walkę toczyłem w LPR, aby szkolić ludzi, prowadzić szeroką debatę o Narodzie, Państwie, ekonomi, gospodarki, służbach specjalnych, mediach, pracować nad ideologią narodową ciągle, ale wszelkie zło płynęło od Giertycha, to on uczył złych nawyków wśród młodych działaczy MW, to on im wbijał do głowy frazesy w rodzaju służysz mi, będziesz posłem, ministrem, marszałkiem itp. czyli MW przedkłada ten scenariusz dalej.
  Dlatego RN tak wygląda.
  Przykład Kowalskiego jest tu aż nadto widoczny, raz jest Piłsudczykiem raz Dmowskim, raz potępia Putina drugim razem chce być jak on, brak określenia się co do polityki usraela w Polsce, kompromituje Kowalskiego i RN. Mam wrażenie, że RN obecny tworzą dwie bardzo wpływowe ambasady w Polsce podobnie jak na Ukrainie z ,,prawym sektorem". Brak wizji Państwa, brak programu to celowe działanie karierowiczów, tak by w przyszłości mieć otwartą drogę do zgniłych antypolskich koalicji.
 • Historia się powtarza?
  Jeśli dobrze rozumiem, to zadane w tytule pytanie: "Czy Ruch Narodowy powtórzy historię Solidarności" ma charakter retoryczny i nie oczekuje Pan na nie odpowiedzi, gdyż jest oczywiste, że Ruch Narodowy podobnie jak "Solidarność" został zinfiltrowany i przechwycony przez... żydów!?
 • @Slav 19:25:01
  Istotne jest, że zdrowa część tego Ruchu jest ideowa i pragmatyczna.
 • --------OSTATNI MOHIKANIN
  https://dariuszkosiur.wordpress.com/tag/ruch-narodowy/
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo
 • Ruch Narodowy ? to Ruch narodowy Żydów !
  Słowianie ! Ruch Narodowy i wszelkie patriotyczne partyjki jak NOP i tym podobne są to partyjki żydo-chazarskie !!! te żydo-partyjki sa dla obezwładnienia żywiołu Słowiańskiego w Polsce !
  !
  TYLKO POWOŁANIE , NARODOWEJ PARTII SŁOWIAN ruszy coś w tym temacie ! wszelkie jakieś niezrozumiałe Nazwy nowych partyjek można o kant dup.. rozbić !!!!
  [Nazwy są dla większości społeczeństwa nie zrozumiałe ! bo ludzie sie zastanawiają żydy to są czy nie żydy ]
  !
  PRZEKAZ MA BYĆ JASNY ! MY SŁOWIANIE PRZECIW żydom
  innej drogi nie ma tylko NPS !!!
  !
  1. Polska należy do SŁOWIAN !
  2. Słowianie są jedyną prawowitą nacją w Polsce !
  3. Każda nacja ma swój kraj i ma OBOWIĄZEK w nim zamieszkać ! [ dosyć kolonizacji , szwendania ]
  4. Polska krajem NEUTRALNYM ! przyjazna wszystkim sąsiadom ! [ precz z żydo-NATO ]
  5 Powołać w dalszej kolejności UNIE SŁOWIAN ! [ojczyzn ]
  !
  KAŻDY NARÓD MA OBOWIĄZEK ŻYĆ WEDŁUG REGUŁ WŁASNYCH [ tożsamość kultura narodowa SŁOWIAN ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska będzie wyzwolona z okupacji żydowskiej przez braci Słowian z Rosji !!!! [ jak do głosu dojdą Rosjanie ] dzis niestety Rosja jest rządzona przez wpływowe lobby żydowskie !!!
 • Polscy narodowcy i patrioci - ale gdzie podziali się Polacy?
  Zamiast komentarza

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/04/debata4.jpg

  https://www.ngopole.pl/2014/02/05/ngo-wroclaw-debata-europejska-z-udzialem-grzegorza-brauna-fotorelacja/
 • @stanislav 02:10:58
  OCZYWIŚCIE !!! zapomniałam o tym znakomitym wystąpieniu !. Absolutnie FUNDAMENTALNE !!.
 • @ninanonimowa 13:32:33
  Jak ten Autor tu pisze , to jakbym czytał Israel News . Uśmiałem się z ignoranta . Ave . :))))))
 • @Rzeczpospolita 10:18:24
  Polecam dla przemyślenia .Ave .http://geopolityka.net/roman-dmowski-kwestia-ukrainska-cz-7/
 • CHlopoki....poslugujecie sie haslami nazistowskich niemcow...
  Meine Ehre heißt Treue - to dewiza Schutcstaffel... mieli to wygrawerowne na paradnych sztyletach....

  Narodowiec polski rozroznia pojecia honoru, lojalnosci, wiernosci....
  tym rozni sie od nazisty.
  aChcecie budowac w Polsce odpowiednik UPA????dal przeciwagi????
  Zastanowcie sie ..dopuki nie jest za pozno!
  Narodowiec to Madry Witez...nie bezmyslny Knecht!
 • @RomanKa 23:49:17
  Witejta

  u nos uo tych hasłych głośno boło.
  Meine Ehre heißt Treue.
  Terosko moomy inksze problyma, gruby noom zamykajom.
  A swojoom droogoom to niy dziwne?
  Nasze gruby zamykajoom a Niymcy nowe uotwiyrajoom.
  No to pyrsk ludkowie.
 • @Szlonski karlus 01:36:45
  Tyz prowda..jeno kto dol gruby pozamykac??? Kaj byli karlusy???
  Mamlasy krucafux....
 • @RomanKa 01:58:47
  To niy wiysz?
  Hanysy soom robotne ale gupie.
  Nasłali noom Buzusia zrobyly mu reklama i wmoowiyli noom, że dokoono cudóf, że teroski hanys nic niyt bydzie robiooł jyno lygoł pod palmooma, dali noom, wielki geld wczesne rynty i cicho.
  Jak my sie uobudziyli to było już berajt.
  Gupie my soom ale goroli tysz tak wydymali pra?
  No to pyrsk ludkowie
 • @Szlonski karlus 12:52:34
  Wiym.....pierunie tako i bylo....i Hanys i Gorol majom ta samo halogrupa i ..po tymu tak samo gupie:-)))
 • @Szlonski karlus 01:36:45
  Zagodoles mie Karlus i zech zapomniol coch miol godac:-))))
  ...
  Czy Ruch Narodowy zastapi Solidarnosc????
  Nie ! Nie zastapi!~
  Solidarnosc byla autentycznym Ruchem Narodowym...a tzw Ruch Narodowy nie jest ani autentycznym ruchem , ani solidarnym, ani narodowym!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31